ikona-telefon 605 828 838
Máte dotaz?

Sledujte nás

ANEBOO | FIREMNÍ VIDEO A VIDEO PRODUKCE

JAK NA
FIREMNÍ
VIDEO

jak na FIREMNÍ VIDEO

ÚVODEM

V tomto článku vám zkusíme trošku přiblížit pojem „videomarketing“, k čemu je a jak vám může při vašem podnikání pomoci. V česku je videomarketing stále ještě v plenkách, velice rychle se sem ale dostává a zažívá neuvěřitelný úspěch. Říká se, že fotka vydá za tisíc slov, video pak za milion. Videa mají v průměru mnohem větší míru zaujetí než fotka. Lidé neradi čtou, milují příběhy a vy jim je můžete dát.


S ČÍM VÁM VIDEO V PODNIKÁNÍ POMŮŽE?

Ptáte se, čím vám může nějaká minuta videa pomoci ve vašem podnikání? Zkusíme to uvést na pár příkladech. Většina z nás, když poptáváme nějaké služby, sháníme nějaký výrobek, produkt. Každý z nás by potvrdil, že daleko lépe se nám nakupuje od lidí, které známe, kterým věříme. V tomto je právě síla videa. Lidé, co shlédnou video na kterém jste vidět, je v něm slyšet váš hlas, v podstatě už nabývají dojmu, že vás znají. Pak když se s nimi osobně setkáte vy je sice neznáte, oni se ale chovají daleko přátelštěji, už vás viděli. Získáte důvěru, vybudujete si se zákazníkem vztah a obchod pak probíhá mnohem snáze.

S dalším příkladem se také denně setkáváme. Představte si situaci, kdy si chcete koupit například nový tablet, fotoaparát, nebo třeba mixér. Projíždíte různé e-shopy, srovnáváte produkty, ale co když na vás na jednom z internetových obchodů vyskočí videorecenze. Krátké představení produktu, kde vám ho ukážou ze všech stran, vidíte, jak se produkt ovládá, jak se s ním manipuluje. Většina z nás před koupí přemýšlí, jak se mu bude produkt používat, jaké to bude mít ho skutečně v ruce. Odpovězte si teď každý z vás, zda jste již takové video shlédli a jak vám pomohlo při rozhodování. Statistiky mluví jasně, 85 % návštěvníků nakoupí právě po shlédnutí produktového videa.


ODLIŠTE SE OD KONKURENCE

Jak jsme již zmiňovali v úvodu, videa většina našich podnikatelů nevyužívá. To je příležitost pro vás, jak se od konkurence odlišit a začít budovat značku skrz video, protože tady je konkurence daleko menší. Tohle si snadno ověříte na internetu. Zkuste do vyhledávače na Google a na YouTube zadat tu samou, jakoukoliv frázi z vašeho podnikání. My jsme to zkusili z frází „tvorba webových stránek“ a výsledek? Google nám našel zhruba 2 770 000 výsledků, YouTube 7 540, to je celkem znatelný rozdíl že? Google navíc používá videa jako jedno z vodítek pro pořadí ve vyhledávači. Konkrétně když si na hlavní stránku vašeho webu dáte video, vaše umístění ve vyhledávači se zvyšuje o 53 %.

Jak má vypadat profesionální logo?

YOUTUBE JE TU PRO VÁS

I statistiky, které vycházejí mluví v nepřehlédnutelný prospěch videí. Možná víte že YouTube je druhý největší vyhledávač na světě (před ním je už jen Google a ten ho vlastní). Každý den na něm ale přibydou 2 miliardy shlédnutí a přes 700 YouTube videí je denně sdíleno. Facebook zase pokořil neuvěřitelnou hranici 1 miliardy uživatelů za jediný den. Lidé sledují videa ať už pro zábavu, nebo pro poučení.


ČÍSLA MLUVÍ JASNĚ

Jak má vypadat profesionální logo?

I statistiky, které vycházejí mluví v nepřehlédnutelný prospěch videí. Možná víte že YouTube je druhý největší vyhledávač na světě (před ním je už jen Google a ten ho vlastní). Každý den na něm ale přibydou 2 miliardy shlédnutí a přes 700 YouTube videí je denně sdíleno. Facebook zase pokořil neuvěřitelnou hranici 1 miliardy uživatelů za jediný den. Lidé sledují videa ať už pro zábavu, nebo pro poučení.


DÉLKA VIDEA

Ze sledování konkrétních sociálních sítí vyšla i statistika ohledně délky videa. Jak by tedy mělo být video dlouhé, aby zaujalo, bavilo a nezačalo uživatele nudit. Samozřejmě záleží na povaze videa, hlavním cílem ale je, aby se váš zákazník na video dodíval dokonce, a ještě poté ho měl na paměti. Co pro to tedy můžete udělat? Výsledky to vidí tak, že kanál YouTube je nejideálnější pro umisťování delších videí. V průměru nejlépe vycházejí videa s délkou kolem 2 minut. Naopak taková videa nenahrávejte na Instagram, kde mají největší úspěch a sledovanost videa do 30 sekund. Mezi tím se pak pohybuje Facebook a Twitter, kde se ideální délka rovná jedné minutě na to, aby uživatel zůstal ve střehu a video pak splnilo svůj účel.


ZÁVĚR

Toto asi k síle videí. Ať už se tedy jedná o firemní prezentace, ukázku výroby, produktová videa, reklamy které vídáme v televizi, nebo videoklipy k našim oblíbeným písním, musíme uznat to, že to funguje. Videa jsou již dnes součástí našeho každodenního života, aniž by jsme si to plně uvědomovali a doba jde sále dopředu. Pokud vám po přečtení tohoto článku tedy vyvstali nějaké otázky, ptejte se, rádi vám se vším poradíme a třeba najdeme i společnou cestu.